26.02.2016

Garanti Gümrük Maliyet Süreçlerindeki İGV Entegrasyonu için Login Yazılım’ı Tercih Etti

Gümrük Müşavirliği alanında 1995 yılından beri hizmet veren Garanti Gümrük, ithalat süreçlerini Login Entegre ERP üzerinden yönetme kararı aldı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının zorunlu hale getirdiği bazı ürünlerde İlave Gümrük Vergisi (İGV) uygulaması maliyet hesaplamalarında firmaları zor bir sürecin içine soktu.

Login Yazılım ERP projesi kapsamında Garanti Gümrük, Maliyet hesaplamalarında İGV entegrasyonunu gerçekleştirecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 7 Haziran 2015 tarihli ve 29379 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/7712 ve 2015/7713 sayılı İthalat Rejimi Kararına Ek Kararlar ile bazı ürünlerin ithalatına ilave Gümrük Vergisi getirmesi ile, bu ürünleri ithal eden firmaların yazılım sistemlerinde düzenleme yapılma ihtiyacı doğdu.
Türkiye’de bu düzenlemeyi sistemlerine halen başarılı bir şekilde uyarlayabilen bir ERP firmasının bulunmaması, İGV kapsamına giren firmalar için bir tehlike oluşturuyor.

Garanti-Gumrukleme-Logo

Maliyetlendirmede İlave Gümrük Vergisi (İGV) Hesaplaması

Özellikle Gümrük Müşavirliği firmalarında maliyetlerin İGV dahil edilerek otomatik olarak hesaplanması işlemi manuel yapıldığı için, herhangi bir yanlış hesaplamada maliyet açısından firmalara büyük riskler oluşuyor.

gumruk-shipping

Garanti Gümrük, sektördeki başarılı uygulamaları sebebi ile özellikle İlave Gümrük Vergisi konusunda iş süreçlerinin geliştirilmesi ve yazılım sistemlerine entegre edilebilmesi için Login Yazılım ile anlaştı.

Login Yazılım bu güne kadar firmalara özel başarı ile geliştirip uyarladığı yazılım çözümleri ile tanınıyor.