08.01.2018

Türk-İsveç Ortaklı Omsa Metal ve Safety Respect de Login ERP’yi Tercih Etti

2008 yılında kurulan ve 2011 yılı itibariyle de TS EN 13374 kalite belgeli geçici kenar koruma ürünleri üretimi yapan İsveç kökenli Safety Respect ile ortaklık imzalayan Omsa Metal ile 1989 yılından bu yana özelleştirilmiş kurumsal iş çözümleri üretmeye odaklanan Login Yazılım anlaşma sağladı.

Telekomünikasyon ve makine imalat sanayi için parça ve hizmet üretiminde uzmanlaşmış olan Omsa şirketi metal şekillendirme işlerindeki deneyimini geliştirerek Türkiye'nin telekomünikasyon sektöründe önemli rol oynayan şirketleri ile uzun süreli güvenilir ilişkilerini sürdürmeye devam ederken, rotasını Türkiye ve batı Avrupa'daki telekomünikasyon, makine üreticisi şirketlere yönlendirdi. Omsa, şirketlerin yüksek teknoloji makinelerine yatırım yaparak kendi şirket yapısındaki en son teknolojik gelişmeleri yakalamayı da hedeflemesine paralel olarak Dilovası’ndaki Endüstri 4.0’a aday olabilecek yeni fabrikasının tüm iş süreçlerini uçtan uca Login ERP ile yönetme kararı aldı.

Üretimde örneğin kaynak ve taşlama süreçlerinde robotlar da kullanan Omsa, robotik yatırımları ile böylece kaynak ve taşlama kalitesini arttırmakla birlikte, onun alt operasyonlarındaki üretimlerinin kalitesini de arttırmış oldu. Böylece üretime hız da katan Omsa, fabrikanın ERP süreçlerini de Login ERP yönetiyor olacak ve fabrikadaki Muhasebe, Satış, Satın alma, Stok, Depo, Üretim, Kalite Kontrol, Sevkiyat, İnsan Kaynakları gibi tüm birimlerin entegre bir yapıda, tek noktadan yönetilmesini sağlayacak ve üretimde robotik yatırımlar ile kazandığı ivmeyi işletmenin tüm noktasına Login ERP ile ulaştıracak.