1343

İthalat Firmaları için ERP Yazılımı

Farklı yönetmelikleri kullanan yapısıyla diğer sektörlerden ayrılan ithalat ve gümrük sektörleri çok çeşitli ürünlerin ithalatında farklı gümrük veri oranlarının hesaplanması, bu hesaplamalarda anti damping gibi geçerli tüm yasal mevzuatlara uyumlu olmasını kapsayan karmaşık süreçlerle çalışıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının zorunlu hale getirdiği bazı ürünlerde İlave Gümrük Vergisi (İGV) uygulamasının hatasız olarak yapılması da bu sektörün karşılaştığı güçlükler arasında yer alıyor. İthalatçı firmalar, gümrük firmalarına yaptığı ödemelerin ardından maliyet hesaplaması yapmak için uzun işlemlerle ve ürün çeşitliliği kadar farklı hesaplamalarla boğuşmak zorunda kalıyor. Gümrük vergilendirmesi, ürün fiyatlarına göre farklılık gösterdiği için ürün bazında maliyet hesaplaması ise bu sektördeki firmaların karlılığı ve sürdürülebilirliği açısından önem taşıyor.

Login Kurumsal İş Çözümleriyle ithalat ve gümrük sektöründeki müşterilerimizin, her türlü ürün için vergi hesaplamalarını hatasız olarak yapabilmelerine yardımcı oluyoruz. Bu sayede müşterilerimizin yasal risklerle karşılaşmalarını önlüyor, yanlış hesaplama nedeniyle gereksiz maliyetlerden kaçınmalarını sağlıyoruz. Sektördeki müşterilerimizin ithal ettiği ürün çeşitliliği birbirlerinden çok farklı olabileceği için standart sistemlerin eksik kalabileceğiniz bilerek, müşterimizin yapısına özel projeler geliştiriyor, değişen mevzuatlara göre çözümlerimizi sürekli güncelliyoruz. İthalat sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimizin ürün bazında maliyet hesaplaması yaparak önemli bir rekabet avantajı elde etmelerini sağlıyoruz.

İthalat Sektörü  için Yeni Nesil Finans, Tedarik Zinciri, İnsan Kaynakları ve Üretim Programı : Login ERP - Login HR - Login X-tra - Login Pro

CHECK
  • Tüm ithalat süreçlerinin eksiksiz olarak yönetilebilmesi ve gerçek maliyetlerin hesaplanabilmesi için Login Entegre ERP
  • Bütün ithalat işlemlerini takip ederek kayıt altına almayı sağlayan Login İthalat Modülü
  • İthalat modülü ile entegre çalışan ve açık satın alma siparişlerinin her aşamasının kontrolünü sağlayan Login Satınalma Modülü
  • Çok çeşitli ürün fiyatlarına göre farklılık gösteren vergi oranlarını dikkate alarak ürün bazlı maliyet hesaplaması yapmayı sağlayan Login Maliyet Muhasebesi

Sizi anlıyoruz ve size çözüm sunuyoruz:

Login Kurumsal İş Çözümleri

İthalat süreçlerinde ve gümrük vergilerinde ürün bazında maliyet hesaplaması yapmanın yollarını arıyor musunuz?

Çok farklı çeşitlilikteki ürünlerin ithalat süreçlerini yönetmekte zorlanıyor musunuz?

Hesaplama süreçlerinde kanunların, K.D.V.’lerin, gümrükte geçerli olan yasal mevzuatların otomatik hesaplanması iş süreçlerinizi kolaylaştırır mı?

ÇANTA

Login Kurumsal İş Çözümleriyle ithalat işlemlerinizi dosya bazında takip edebilir, yükleme ve çekiliş bazında maliyetlerini hesaplayabilir, maliyet dağıtımında GTİP ve ülke grubuna bağlı oranlar dikkate alınarak her ürünün net maliyetini saptayabilirsiniz. Yurt dışındaki tedarikçilere ödeme bakiyelerini takip edebilir, işlemlerin cari ve muhasebe kayıtlarının entegrasyonunu sağlayabilir, kur farkı gibi transfer masraflarını ürün maliyetlerine yansıtabilirsiniz.

 

Login Kurumsal İş Çözümleriyle standart gümrük bedeli maliyetini hesaplamak yerine tek bir ürünün gümrük maliyetini hesaplayabilir, ürün bazlı karlılık hesabıyla rekabette öne çıkabilirsiniz.

Size özel ihtiyaçları karşılayacak şekilde geliştirilebilen özel çözümlerle tüm ithalat süreçlerinizi eksiksiz ve en verimli şekilde yönetebilirsiniz.

 

Siz kazanıyorsunuz!

Ürün bazında maliyet hesaplamayla rekabette öne geçmek

Net satış fiyatları

Tüm ithalat süreçlerinin eksiksiz bir şekilde planlanıp yönetilmesi

Tüm yasal mevzuatlarla entegre bir yapı

Otomobil yedek parça sektöründe faaliyet gösteren firmamız uzun yıllardır Login ERP kullanmaktadır. Sektöre özel geliştirdiğimiz B2B ve Katalog çözümleri ile tamamen uyumlu ve entegre çalışan yapısı sayesinde oldukça etkin ve efektif çalışan bir sistem ortaya çıktı. Login Yazılımla sunduğu kaliteli çözüm ve hizmetlerle çok daha uzun yıllar işbirliğimizin devam edeceğine inanıyoruz.

Kaan Kurtarıcı
Genel Müdür, Votek Otomotiv

Soprano Mobilia olarak ürün tedariğinden üretim, stok ve sevkiyat süreçlerine kadar kaliteli hizmet sunmamıza olanak sağlayan Login Yazılım ile serüvenimiz 2019 yılında başlamıştır. Müşterilerimize beklentilerinin üzerinde kaliteli hizmet verebilmek, ürünlerimizin üretimin her aşamasında takip edilebilirliğini sağlamak ve konfigürasyonlu satış ile üretim yapabilmek Login ERP’yi tercih etme sebebimiz olmuştur. Üretim süreçlerimizde hayal ettiklerimizi gerçekleştirebilmemiz adına Login ERP’ye bizlere sunduğu çözüm önerileri ve destekleri için ayrıca teşekkür ederiz. Daha uzun yıllar yeni ve kaliteli projelerle serüvenimize devam edeceğiz.

Tuncer Ertan
Genel Müdür, Soprano Mobilia

Rekabetin hat safhada olduğu piyasamızda işlerimizde bizi ön plana çıkaracak şekilde kolaylaştıran Login ERP ve firma kimliğimiz ile örtüşen kaliteli, kurumsallıkla paralel bir müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmeti sundukları için Login Yazılım'a teşekkür ederiz.

İsmail Baştak
Genel Müdür, Marsel Metal

Kaliteli ürün ve koşulsuz müşteri memnuniyeti Lazzoni'nin temel değerleri içerisinde olduğundan yapacağımız önemli yatırımlarda tedarikçi firmalarımızda da aynı standartların olması tercih sebebimizdir. Login Yazılım'ın satış sonrası hizmeti ve Login ERP'nin kalitesi ile birlikte modüllerinin başarılı olması bizi bu tercihe yönlendirdi. Her geçen gün iyileştirme adına yeni projelerle karşısına çıktığımız Login Yazılım her zaman desteğini maksimum düzeyde tutup kısa sürelerde firmamızın gelişmesine desteği olmuştur.

Ömür Demir
Tedarik Zinciri Direktörü, Lazzoni Mobilya

Kurulduğu 1989 yılından bu yana benimsediği kaliteli hizmet anlayışı sayesinde çelik halat ve tel üretiminde Türkiye ve dünyanın sayılı tesislerinden birisi haline gelen firmamız, faaliyetlerini 24.000 m2’lik tesisinde gerçekleştirmektedir. Kurumsal Dijitalleşme vizyonumuz kapsamında Login Yazılım ile 2017 yılında çıktığımız yolculuk sayesinde satıştan sevkiyata tüm iş süreçlerimizi tek sistemden takip ederek, firmamızı sürekli ileri taşıyacak kararları dijital veriler ile almaya başladık. Login Yazılım’dan aldığımız özel hizmet sayesinde gücümüze güç katıyor, dijitalleşen geleceğe güvenle bakıyoruz.

Mustafa Köşker
Yönetim Kurulu Üyesi, Köşkerler Çelik Halat

2015 yılından günümüze savunma ve otomotiv yan sanayi alanında sürekli gelişen kalitesi ile faaliyet gösteren Gemkal Hidrolik; sektörde Hidrolik-Pnömatik makine ve teçhizat ekipmanları üzerinde İthalat, ihracat, satış-pazarlama, üretim ve mühendislik faaliyetlerini ifa etmektedir. Sürekli gelişen ve değişen teknolojiye katma değer yenilikler sağlamak ve müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli cevap verebilmek için Gemkal Group Makine 2020 yılında Login Yazılım ile tanışmıştır. Gemkal Group Makine, Login ERP iş ortaklığı sayesinde güvenli ve tutarlı stok, güvenli ve tutarlı satınalma, satış ve teklif, üretim, üretim planlama ve muhasebe modüllerini şu anda etkin şekilde kullanmaktadır. Gemkal Hidrolik olarak müşterileri ve çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak için her türlü destekleyici ve geliştirici faaliyete öncülük ederken Login ERP sayesinde satış ve satış sonrası hizmetlerimizde hızlı çözümlerle gelişmeye devam etmekteyiz.

Ağzam Özdemir
Genel Müdür, Gemkal Hidrolik

Boreas Group Plastiğin sıfır hata ile üretim politikası gereği üretim, tedarik ve stok gibi süreçlerin sorunsuz ilerlemesine destek amaçlı Login ERP'yi tercih ettik. Ayrıca diğer uygulamalarımızla sorunsuz entegrasyon ve Login Yazılım'ın her daim destek hizmeti sayesinde uzun yıllar daha işbirliğinin devam etmesini umuyoruz.

Olcay Gezer
Sistem Geliştirme Direktörü, Boreas Group Plastik

30 yılı aşkın süredir çağdaş ve yalın tasarım anlayışıyla geliştirilen ürünlerin üretimden sevkiyata tüm süreçlerinin planlanması ve özel üretim projelerimizin hayata geçirilmesinde hızlı entegrasyon ve kullanıcı dostu çözümleri nedeniyle Login ERP ile çalışmaya başladık. Zorlu sürecin tamamlanması sonrasında stok kontrolü yanında üretim ve tedarik süreçlerimizin sorunsuz ilerlemesi ve firmamıza özel geliştirdiğimiz yeni projelerimizde sundukları kaliteli ve hızlı çözümlerin yanında hızlı satış sonrası destek hizmetleri ile Login Yazılım ile birlikte gelişmeye ve geliştirmeye devam etmekteyiz.

Fatih Bayrakdar
ERP Sorumlusu, B&T Design|Bata Metal Mobilya
bg

Hemen Ulaşın

Konularında uzman danışmanlarımızdan iş süreçlerinize en uygun çözümler hakkında bilgi alın.