1343

İthalat Firmaları için ERP Yazılımı

Farklı yönetmelikleri kullanan yapısıyla diğer sektörlerden ayrılan ithalat ve gümrük sektörleri çok çeşitli ürünlerin ithalatında farklı gümrük veri oranlarının hesaplanması, bu hesaplamalarda anti damping gibi geçerli tüm yasal mevzuatlara uyumlu olmasını kapsayan karmaşık süreçlerle çalışıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının zorunlu hale getirdiği bazı ürünlerde İlave Gümrük Vergisi (İGV) uygulamasının hatasız olarak yapılması da bu sektörün karşılaştığı güçlükler arasında yer alıyor. İthalatçı firmalar, gümrük firmalarına yaptığı ödemelerin ardından maliyet hesaplaması yapmak için uzun işlemlerle ve ürün çeşitliliği kadar farklı hesaplamalarla boğuşmak zorunda kalıyor. Gümrük vergilendirmesi, ürün fiyatlarına göre farklılık gösterdiği için ürün bazında maliyet hesaplaması ise bu sektördeki firmaların karlılığı ve sürdürülebilirliği açısından önem taşıyor.

Login Kurumsal İş Çözümleriyle ithalat ve gümrük sektöründeki müşterilerimizin, her türlü ürün için vergi hesaplamalarını hatasız olarak yapabilmelerine yardımcı oluyoruz. Bu sayede müşterilerimizin yasal risklerle karşılaşmalarını önlüyor, yanlış hesaplama nedeniyle gereksiz maliyetlerden kaçınmalarını sağlıyoruz. Sektördeki müşterilerimizin ithal ettiği ürün çeşitliliği birbirlerinden çok farklı olabileceği için standart sistemlerin eksik kalabileceğiniz bilerek, müşterimizin yapısına özel projeler geliştiriyor, değişen mevzuatlara göre çözümlerimizi sürekli güncelliyoruz. İthalat sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimizin ürün bazında maliyet hesaplaması yaparak önemli bir rekabet avantajı elde etmelerini sağlıyoruz.

Hemen Ulaşın

Konularında uzman danışmanlarımızdan iş süreçlerinize en uygun çözümler hakkında bilgi alın.

İthalat Sektörü  için Yeni Nesil Finans, Tedarik Zinciri, İnsan Kaynakları ve Üretim Programı : Login ERP - Login HR - Login X-tra - Login Pro

CHECK
  • Tüm ithalat süreçlerinin eksiksiz olarak yönetilebilmesi ve gerçek maliyetlerin hesaplanabilmesi için Login Entegre ERP
  • Bütün ithalat işlemlerini takip ederek kayıt altına almayı sağlayan Login İthalat Modülü
  • İthalat modülü ile entegre çalışan ve açık satın alma siparişlerinin her aşamasının kontrolünü sağlayan Login Satınalma Modülü
  • Çok çeşitli ürün fiyatlarına göre farklılık gösteren vergi oranlarını dikkate alarak ürün bazlı maliyet hesaplaması yapmayı sağlayan Login Maliyet Muhasebesi

Sizi anlıyoruz ve size çözüm sunuyoruz:

Login Kurumsal İş Çözümleri

İthalat süreçlerinde ve gümrük vergilerinde ürün bazında maliyet hesaplaması yapmanın yollarını arıyor musunuz?

Çok farklı çeşitlilikteki ürünlerin ithalat süreçlerini yönetmekte zorlanıyor musunuz?

Hesaplama süreçlerinde kanunların, K.D.V.’lerin, gümrükte geçerli olan yasal mevzuatların otomatik hesaplanması iş süreçlerinizi kolaylaştırır mı?

ÇANTA

Login Kurumsal İş Çözümleriyle ithalat işlemlerinizi dosya bazında takip edebilir, yükleme ve çekiliş bazında maliyetlerini hesaplayabilir, maliyet dağıtımında GTİP ve ülke grubuna bağlı oranlar dikkate alınarak her ürünün net maliyetini saptayabilirsiniz. Yurt dışındaki tedarikçilere ödeme bakiyelerini takip edebilir, işlemlerin cari ve muhasebe kayıtlarının entegrasyonunu sağlayabilir, kur farkı gibi transfer masraflarını ürün maliyetlerine yansıtabilirsiniz.

 

Login Kurumsal İş Çözümleriyle standart gümrük bedeli maliyetini hesaplamak yerine tek bir ürünün gümrük maliyetini hesaplayabilir, ürün bazlı karlılık hesabıyla rekabette öne çıkabilirsiniz.

Size özel ihtiyaçları karşılayacak şekilde geliştirilebilen özel çözümlerle tüm ithalat süreçlerinizi eksiksiz ve en verimli şekilde yönetebilirsiniz.

 

Siz kazanıyorsunuz!

Ürün bazında maliyet hesaplamayla rekabette öne geçmek

Net satış fiyatları

Tüm ithalat süreçlerinin eksiksiz bir şekilde planlanıp yönetilmesi

Tüm yasal mevzuatlarla entegre bir yapı

Whatsapp