1353

Plastik Firmaları için ERP Yazılımı

Avrupa ve dünya pazarlarında güçlü bir konumu olan Türkiye plastik sektörü, özellikle son dönemlerde başarılı bir yükselme grafiği izlese de sektörde istikrarlı büyümenin sürdürülebilmesi için hammadde temini, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi, miktar ve fiyat dengesinin iyileştirilmesi konularında verimliliği artırmak gerekiyor. Plastik sektöründe ar-ge ve ürün geliştirme ihtiyaçlarının yanı sıra zamanında üretim, teslimat ve servis gibi süreçlerin başarıyla yönetilmesi önem kazanıyor.

Türkiye’nin coğrafi, jeopolitik ve lojistik konumu gibi özellikleriyle pazar avantajına sahip olan plastik sektörünün, değişen dünya standartlarına uyum sağlayabilme, düşük miktarlardaki üretimlere mamul üretebilme, üretim ve teslimatta esnek davranabilme gibi kabiliyetlere sahip olması gerekiyor. Firmalar arasındaki iletişimin yetersiz olmasına bağlı olarak, firmaların tek başına üstesinden gelemeyeceği hizmetlerde işbirliğinin kurulamaması ve kaynakların israf edilmesi, uluslararası standartlara uyum sağlanamaması gibi sorunlar sektörde rekabette öne çıkmaya engel oluyor.

Plastik sektöründe endüstriyel amaçlı çeşitli plastik boru ve ek parça üretimi yapan müşterilerimize özel geliştirdiğimiz çözüm sayesinde müşterilerimizin verimli ve hatasız bir şekilde stok tutabilmelerini, hızlı ve eksiksiz bir şekilde satış siparişleri alabilmelerini, satın alma yapabilmelerini ve bunlara bağlı tahsilat, mal kabul ve ödeme süreçlerini tek bir sistem üzerinden, zamanında yönetebilmelerini sağlıyoruz. Bölgelerle merkez arasında sevk edilen malların durumunu adım adım izleme imkânı sunan Login Kurumsal Çözümleri, müşterilerimizin tedarikçilere açılan siparişlerini, kesilen faturalarını ve yapılan ödemelerin takibini tek bir sistem üzerinden, sağlıklı, hızlı ve kolay bir şekilde yaparak operasyonel verimliliklerini ve karlılıklarını artırmalarına destek oluyoruz.

 

Plastik  için Yeni Nesil Finans, Tedarik Zinciri, İnsan Kaynakları ve Üretim Programı : Login ERP - Login HR - Login X-tra - Login Pro

CHECK
  • Plastik sektöründe boru ya da hacimli ürün sevkiyatında taşınacak ürünlerin özelliklerine göre ve sevk noktalarının öncelik sırasına göre yüklenmesinin sistem tarafından otomatik yönlendirilmesini sağlayan Login Sevkiyat Planlaması
  • Sipariş üzerine stoktaki ürüne blokaj koymayı, stokların daha net izlenebilmesini ve stoka fazladan yatırım yapılmamasını sağlayan Login Stok Yönetimi
  • Kısıtlı hammadde kaynaklarının verimli kullanımını sağlayarak karlılığı artırmaya destek olan Login Malzeme İhtiyaç Planlaması
  • Farklı kapasitedeki üretim bantlarının ürün teslim sürelerinin otomatik hesaplanıp düzenlenmesi ile teslim sürelerine yetişebilme ve sağlıklı verimlilik hesaplamaları yapılmasını sağlayan Login Çizelgeleme ve Kapasite Planlama
  • Hammadde, enerji ve lojistik maliyetlerini de dikkate alarak gerçek maliyetleri hızlı ve doğru bir şekilde ortaya çıkarmayı sağlayan Login Maliyet Muhasebesi

Sizi anlıyoruz ve size çözüm sunuyoruz:

Login Kurumsal İş Çözümleri

Sevk edilen malların durumunu adım adım izleyebiliyor musunuz?

İthalat ve ihracat süreçlerinde yurt dışına gerekli raporlamaları yapabiliyor musunuz?

Fiyat kontrolü, kapasite planlaması ve finansal süreçleri web üzerinde yönetebiliyor musunuz?

Tedarikçilerinizin entegre çalışmasını sağlayabiliyor musunuz?

ÇANTA

Login Kurumsal İş Çözümleriyle mal ve hizmet satın alma süreçlerinizi, bayilerden ve diğer müşterilerinizden alınan perakende satış siparişlerini, ihale bazlı satışlarınızı, sevkiyat işlemlerinizi, müşterilerinizin risklerini, alınmış teminatları, kesilen faturaları, kredi limitlerini ve yapılan tahsilatlarınızı tek bir sistem üzerinden yönetebilirsiniz. Siparişe özel üretimin yanı sıra geriye doğru üretim planı yapabilir, üretim birimlerine ait kapasiteleri sisteme girerek sağlıklı kapasite planlaması yapabilirsiniz.

 

Ürün reçeteleri ve üretim rotalarınızı, ürün ağaçlarınızı, yarı mamul ve malzeme seviyesinde yönetebilir, bir ürünü birden fazla iş istasyonunda üretirken makine hazırlık sürelerini ürün rotaları içinde tutabilirsiniz.

Login Kurumsal İş Çözümleriyle tüm ithalat süreçlerinizi eksiksiz ve verimli bir şekilde planlayıp yönetebilir, dosya bazında takibi gerçekleştirilen ithalatların yükleme ve çekiliş bazında maliyetlerini hesaplayabilir, maliyet dağıtımında GTİP ve ülke grubuna bağlı oranları dikkate alarak her ürünün net maliyetini belirleyebilirsiniz.

Çeşitli yapılara ve hacimlere göre farklılık gösteren üretim süreçlerine ayrıca farklı kapasitelere göre üretim yöntemlerindeki değişikliklere göre operasyonlarınızı gerçekleştirebilir, finansal süreçlerinizi de en iyi şekilde takip ederek rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

 

Siz kazanıyorsunuz!

Giderler ve masraflar için yol gösterici raporların üretimi

Sistem tarafından otomatik oluşturulabilen stok maliyetlendirmeleri

Standart ve gerçekleşen maliyetler ile sapma analizlerinin anlık takibi

Günlük, haftalık, aylık, yıllık üretimin ürün, ürün grubu, üretim yeri bazında raporlanabilmesi

Finansal süreçlerin eksiksiz takibi

Kurgunun ve sürecin tasarlanması ile üretim sırasında oluşan firelerin takip edilmesi

Plastik Sektörüne Özel ERP Çözümleri

Otomobil yedek parça sektöründe faaliyet gösteren firmamız uzun yıllardır Login ERP kullanmaktadır. Sektöre özel geliştirdiğimiz B2B ve Katalog çözümleri ile tamamen uyumlu ve entegre çalışan yapısı sayesinde oldukça etkin ve efektif çalışan bir sistem ortaya çıktı. Login Yazılımla sunduğu kaliteli çözüm ve hizmetlerle çok daha uzun yıllar işbirliğimizin devam edeceğine inanıyoruz.

Kaan Kurtarıcı
Genel Müdür, Votek Otomotiv

Soprano Mobilia olarak ürün tedariğinden üretim, stok ve sevkiyat süreçlerine kadar kaliteli hizmet sunmamıza olanak sağlayan Login Yazılım ile serüvenimiz 2019 yılında başlamıştır. Müşterilerimize beklentilerinin üzerinde kaliteli hizmet verebilmek, ürünlerimizin üretimin her aşamasında takip edilebilirliğini sağlamak ve konfigürasyonlu satış ile üretim yapabilmek Login ERP’yi tercih etme sebebimiz olmuştur. Üretim süreçlerimizde hayal ettiklerimizi gerçekleştirebilmemiz adına Login ERP’ye bizlere sunduğu çözüm önerileri ve destekleri için ayrıca teşekkür ederiz. Daha uzun yıllar yeni ve kaliteli projelerle serüvenimize devam edeceğiz.

Tuncer Ertan
Genel Müdür, Soprano Mobilia

Rekabetin hat safhada olduğu piyasamızda işlerimizde bizi ön plana çıkaracak şekilde kolaylaştıran Login ERP ve firma kimliğimiz ile örtüşen kaliteli, kurumsallıkla paralel bir müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmeti sundukları için Login Yazılım'a teşekkür ederiz.

İsmail Baştak
Genel Müdür, Marsel Metal

Kaliteli ürün ve koşulsuz müşteri memnuniyeti Lazzoni'nin temel değerleri içerisinde olduğundan yapacağımız önemli yatırımlarda tedarikçi firmalarımızda da aynı standartların olması tercih sebebimizdir. Login Yazılım'ın satış sonrası hizmeti ve Login ERP'nin kalitesi ile birlikte modüllerinin başarılı olması bizi bu tercihe yönlendirdi. Her geçen gün iyileştirme adına yeni projelerle karşısına çıktığımız Login Yazılım her zaman desteğini maksimum düzeyde tutup kısa sürelerde firmamızın gelişmesine desteği olmuştur.

Ömür Demir
Tedarik Zinciri Direktörü, Lazzoni Mobilya

Kurulduğu 1989 yılından bu yana benimsediği kaliteli hizmet anlayışı sayesinde çelik halat ve tel üretiminde Türkiye ve dünyanın sayılı tesislerinden birisi haline gelen firmamız, faaliyetlerini 24.000 m2’lik tesisinde gerçekleştirmektedir. Kurumsal Dijitalleşme vizyonumuz kapsamında Login Yazılım ile 2017 yılında çıktığımız yolculuk sayesinde satıştan sevkiyata tüm iş süreçlerimizi tek sistemden takip ederek, firmamızı sürekli ileri taşıyacak kararları dijital veriler ile almaya başladık. Login Yazılım’dan aldığımız özel hizmet sayesinde gücümüze güç katıyor, dijitalleşen geleceğe güvenle bakıyoruz.

Mustafa Köşker
Yönetim Kurulu Üyesi, Köşkerler Çelik Halat

2015 yılından günümüze savunma ve otomotiv yan sanayi alanında sürekli gelişen kalitesi ile faaliyet gösteren Gemkal Hidrolik; sektörde Hidrolik-Pnömatik makine ve teçhizat ekipmanları üzerinde İthalat, ihracat, satış-pazarlama, üretim ve mühendislik faaliyetlerini ifa etmektedir. Sürekli gelişen ve değişen teknolojiye katma değer yenilikler sağlamak ve müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli cevap verebilmek için Gemkal Group Makine 2020 yılında Login Yazılım ile tanışmıştır. Gemkal Group Makine, Login ERP iş ortaklığı sayesinde güvenli ve tutarlı stok, güvenli ve tutarlı satınalma, satış ve teklif, üretim, üretim planlama ve muhasebe modüllerini şu anda etkin şekilde kullanmaktadır. Gemkal Hidrolik olarak müşterileri ve çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak için her türlü destekleyici ve geliştirici faaliyete öncülük ederken Login ERP sayesinde satış ve satış sonrası hizmetlerimizde hızlı çözümlerle gelişmeye devam etmekteyiz.

Ağzam Özdemir
Genel Müdür, Gemkal Hidrolik

Boreas Group Plastiğin sıfır hata ile üretim politikası gereği üretim, tedarik ve stok gibi süreçlerin sorunsuz ilerlemesine destek amaçlı Login ERP'yi tercih ettik. Ayrıca diğer uygulamalarımızla sorunsuz entegrasyon ve Login Yazılım'ın her daim destek hizmeti sayesinde uzun yıllar daha işbirliğinin devam etmesini umuyoruz.

Olcay Gezer
Sistem Geliştirme Direktörü, Boreas Group Plastik

30 yılı aşkın süredir çağdaş ve yalın tasarım anlayışıyla geliştirilen ürünlerin üretimden sevkiyata tüm süreçlerinin planlanması ve özel üretim projelerimizin hayata geçirilmesinde hızlı entegrasyon ve kullanıcı dostu çözümleri nedeniyle Login ERP ile çalışmaya başladık. Zorlu sürecin tamamlanması sonrasında stok kontrolü yanında üretim ve tedarik süreçlerimizin sorunsuz ilerlemesi ve firmamıza özel geliştirdiğimiz yeni projelerimizde sundukları kaliteli ve hızlı çözümlerin yanında hızlı satış sonrası destek hizmetleri ile Login Yazılım ile birlikte gelişmeye ve geliştirmeye devam etmekteyiz.

Fatih Bayrakdar
ERP Sorumlusu, B&T Design|Bata Metal Mobilya
bg

Hemen Ulaşın

Konularında uzman danışmanlarımızdan iş süreçlerinize en uygun çözümler hakkında bilgi alın.