05.02.2016

CMA CGM Türkiye İK Süreçlerini Login HR Çözümü ile Yönetiyor

Deniz taşımacılığı ve Lojistik alanında, 160 ülke ve 22bin üzerinde çalışanı ile dünyanın önde gelen lojistik firmaları arasında yer alan CMA CGM Group, Türkiye operasyonlarındaki insan kaynakları süreçlerini Login Entegre HR çözümü ile yönetiyor.

CMA CGM Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Sn. Işıl Durukan Ulusoy, Dijitalleşen IK süreçleri ile ilgili ERP HABER’in sorularını yanıtladı.

cma-cgm-login-erp-001-600

CMA CGM Lojistik sektöründeki yeri nedir?

Işıl Durukan Ulusoy: Teknolojinin arttığı, mesafelerin kısaldığı ve ticarete konu olan malların çesitlenip, miktarının arttığı bir ortamda taşımacılık dünya ticaretinde, geçmişte hiç olmadığı boyutlarda önem kazanmıştır. Taşımacılıkta, maliyetlerin ucuzluğu, taşınan mal miktarı ve güvenlik en önemli unsurlardır. Günümüzde bütün bu sayılan unsurlar açısından denizyolu taşımacılığı diğer taşıma türlerine oranla, daha fazla tercih edilen bir konuma gelmiştir. Dünya ticaretinin yaklaşık % 90’ı denizyolu ile gerçekleştirilmektedir. Dünya deniz ticaret filosunun toplam büyüklüğü 1,23 milyar DWT’ye, dünya ticaret hacmi ise 8,17 milyar ton’a ulaşmıştır. Dünya deniz ticaretinden yılda yaklaşık 400 Milyar Dolar gelir elde edilmektedir.

CMA CGM dünyanın üçüncü büyük armatör firması olup, uzun yıllardır merkez ofisi İstanbul’da olmak üzere Türkiye’de 100% yabancı sermayeli bir firma olarak deniz acenteliği hizmeti sunmaktadır. Yarattığı katma değer, istihdam ve yatırımlar bakımından lojistik sektörü içerisinde büyük bir paya sahip olan firmamızın Türkiye’de toplam 150’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Neden Login Entegre HR’ı tercih ettiniz?

Işıl Durukan Ulusoy: Şirketimiz hızla büyümekte, bu nedenle de bizim için İnsan Kaynakları ile ilgili  süreçlerin etkin bir şekilde yönetilmesinde Login  bize hızlı,güvenilir ve entegre bir sistem kullanma imkanı sağlıyor. İnsan kaynakları deparmanının verimliliğini ciddi ölçüde arrtırmakta. Kullanıcıya kolaylığı da çok önemli diğer bir unsur. Kurumsal firmaların ihtiyaçlarının iyi analiz edilmesi ve programın bu doğrultuda sürekli geliştiriliyor olması da memnuniyetimizi pekiştirmektedir.

Login Entegre HR’da kullandığınız modüller nelerdir ve size ne tür avantajlar sağladı?

Işıl Durukan Ulusoy: CMA-CGM olarak firmamız Login Entegre HR’da hem ücret, hem de izin modülünü kullanmakta.

Uygulamanın kurulum sürecinde ve sonrasında Login’den nasıl bir destek aldınız?

Işıl Durukan Ulusoy: Günümüzde ulusal sınırların aşılıp dünyanın tek pazar olma yönünde ilerlemesi müşterilerin önündeki seçeneklerin sayısını arttırırken, beklentiler arasındaki farkları da azaltmaktadır. Bu nedenle, başarı müşterilerin genel beklentilerine özel hizmetler sunabilmekten geçmektedir. Biz de Login ile çalışmaya başlarken diğer firmalarla benzer beklentiler içerisindeydik. Kurulum ve sonrasındaki süreçlerde Login hep yanımızdaydı , ilgili uzman çalışanları sıkı sık bizleri ziyaret edip , eğitimlerle desteklediler.Bu yaklaşımları ile bizim için fark yaratmış oldular. Herzaman da bu desteği  bize hisstiriyorlar.