15.10.2015

Lazzoni Mobilya Login ERP ile İş Süreçlerini Kontrol Altına Aldı

Ürünlerini Avrupa’da tasarlayıp, kaliteli İtalyan derisi, özenle seçilmiş Türk kumaşı ve üstün Alman teknolojisini yüz yıllık tecrübesine lüks dokunuşlar ekleyerek kullanıcıları için özel mobilyalar üreten Lazzoni, İş süreçlerini Login Entegre ERP ile kontrol altına aldı.

Son yıllarda özellikle ABD piyasasına hızlı girişi ile adından çokça bahsettiren Lazzoni, Türkiye’deki 25bin m2 lik modern üretim tesisleri, 65 yılı aşkın tecrübesi ve 4 farklı kıtaya yayılmış satış ağı ile Türkiye Mobilya Sanayinin öncü firmaları arasında yer alıyor.

lazzoni-fabrika-600

Türkiye’de mobilya sektöründe modern tasarımları ile ön plana çıkan Lazzoni Mobilya, başta üretim ve satış sonrası hizmetler olmak üzere tüm süreçlerinde Login Entegre ERP’yi tercih etti. Lazzoni’nin Login Entegre ERP ile olan serüvenini Proje Yöneticisi Sn. Ömür Demir ile konuştuk.

Login Entegre ERP’de kullandığınız modüller nelerdir ve size ne tür avantajlar sağladı?

Login’i tüm süreçlerimizde tam set bir ERP sistemi olarak kullanıyoruz. Üretim modülleri başta olmak üzere, Login Entegre Finans ve Login Entegre Dağıtım modüllerinin de tümünü kullanmaktayız.  Login Entegre ERP’nin üretim yapısı, bizim gibi karmaşık modül yapısına sahip ve siparişe dayalı üretim yapan firmaları için hayati avantajlar sağlamakta. Login ERP, 4-5 ya da daha fazla değişkene sahip ve bu değişkenlerinde içerisinde onlarca hatta yüzlerce alt değişkenleri konfigüre edip, ürün reçetesini bir mamul kodu altında hazırlamamızı sağladığından, karşımıza çıkabilecek karmaşıklıkları minimalize etmemizi sağladı.

Tek cümleyle anlatılabilen bu alt yapı, ham maddenin fabrikaya girişinden, ürünün müşteriye teslimatına kadar her aşamada katkı sağlayan bir üretim yapısıdır. Her geçen gün iyileştirme adına yeni projelerle karşısına çıktığımız Login ERP, her zaman desteğini maksimum düzeyde tutup, kısa sürelerde firmamızın gelişmesine desteği olmuştur.

Neden Login Entegre ERP’yi tercih ettiniz?

Ürün kalitesi ve satış sonrası desteği Lazzoni’nin vazgeçilmez değerlerinin başında olduğundan, firmamıza yapılacak önemli yatırımlarda da, kalite ve satış sonrası hizmet ön planda tutulur. Login ERP’nin kalitesi, satış sonrası hizmeti ve üretim modülünün başarılı olması bizi bu tercihe yönlendirdi.

Uygulamanın kurulum sürecinde ve sonrasında Login’den nasıl bir destek aldınız?

Sipariş üzerine üretim yapan firmalardan ürün alacak olan müşterilerin öncelikli tercihlerinden biri "ürünü zamanında teslim edilme" faktörüdür. Müşteri kadar, üreticilerinde en dikkat ettiği konulardan biri de budur.  Login Yazılım, ERP in kurulum ve sonrasındaki her türlü desteği zamanında vererek, geçiş sürecini sıkıntısız atlatmamızı sağlamıştır.