26.04.2021

LINGA rOS - Login ERP Entegrasyonu

2004 yılından bu yana küreselleşmiş çözümler ile restaurant ve otelcilik sektörlerinde yeni nesil bulut sistemleri ile çözümler geliştiren Bricstech Yazılım ve 1989’dan bu yana işletmelerin iş süreçlerini dijitalleştiren Login Yazılım anlaşmasına bağlı olarak ilk bulut tabanlı işletim sisteminin mimarı olan LINGA’nın çözümü restaurant yönetim sistemi olan LINGA rOS - Login ERP entegrasyonu ile birlikte restaurant sektörünün stok yönetimine yönelik önemli bir ihtiyaca çözüm getirildi.

Gerçekleştirilen proje ile alınan malzemelerin tüm kayıtları Login ERP’ye yapılmaktadır.  Malzeme, fiyat, satıcı firma performanslarını anlık olarak ölçebiliyor ve böylece satınalma süreçlerinin de tamamen denetim altında kalması sağlanıyor.

LINGA rOS sisteminde gerçekleşen satışların da Login ERP’ye web servis ile birlikte otomatik olarak aktarılması sonrası Login ERP sisteminde satışı yapılan ürünlere bağlı reçeteler üzerinden ürün üretimi ve malzeme tüketimleri gerçekleşiyor. Böylece anlık olarak stok takibi de sistem üzerinden sağlanabiliyor.

Bu sayede reçete verilerine göre malzeme alış ve ürünlerin satış fiyatlarına göre anlık reçete maliyetlerine de ulaşım sağlanabiliyor. Sadece satılan ürün değil, sos vb. yarı mamül reçeteleri de Login ERP’de yönetiliyor ve satılan ürünün reçetesine yarı mamül düzeyinde reçete bağlantısı da yapılabiliyor.

Ek olarak anlık sayımlarla envanter/stok sayım farklarına ulaşım da sağlanıyor ve böylece Envanter Raporu da sistemden online olarak alınarak işletmenin denetim altında tutulması sağlanıyor.

Aynı zamanda Login ERP sisteminde depo takipleri de yapılıyor ve böylece örneğin mutfaktan bara yapılan ya da şubeler arası gerçekleşen stok transferleri ile birlikte depoların anlık stokları da kontrol altında tutuluyor. Tüm bu verilere paralel kayıp-kaçaklar da önleniyor ve doğru zamanda doğru satın alma yapılacak veri hakimiyeti ile birlikte işletme finans verimliliği de tam anlamıyla sağlanmış oluyor.