15.06.2022

Prodem de Login ERP’yi Tercih Etti

Mermer sektörü çok ciddi ürün çeşitliliğine ve kendine has çok özel üretim tekniklerine sahip, yasal mevzuata uyması gereken ve kesilen blokların verimliliği gibi birçok üretim analizlerinin yapılmasını gerektiren zorlu sektörlerden biridir.

1986 yılında kurulması ile birlikte 2021 yılında fabrika yatırımı yapan ve sahip olduğu maden ocaklarından elde ettiği değerli deneyimlerle donatılan, uluslararası müşterilerine Türk malzemelerinin temini, üretimi ve global pazarlanması ile ilgili mühendislik çözümleri ve danışmanlık sağlayan Prodem, Login ERP ile gerçekleştireceği bu özel projede özellikle Muhasebe, Satış, Satınalma, Stok, Üretim, Fiili maliyetlendirme ve İhracat gibi temel iş süreçlerinde sektöre özel uyarlamalar yaparak özel bir projeye imza atacak.

Login ERP ve Prodem’in projede yoğunlaşacağı konulardan biri de mermerin standart bir ürün olmamasıdır. Mermerin standart bir ürün olmamasından kaynaklı taş cinsi, yüzey şekli, kalite, en, boy, kalınlık gibi seleksiyon bilgilerinin ERP üzerinde yönetilmesi çok önem arz etmektedir. Login ERP Uyarlama Danışmanlığı sürecinde bu bilgileri yönetebilecek yapıyı da kuracağını söylemek mümkündür.

prodem-2-600

Ayrıca bloktan çıkan ürünün, yan ürünün ve firenin takibi de Login ERP üzerinden yapılarak istenilen tüm raporlara anında ulaşım sağlanabilecek.

prodem-3-600

Tüm bunlara ek olarak etkin bir stok yönetimi de projede Login ERP’nin üzerinde önemle duracağı konulardan biri olacak. Örneğin fabrika ve ocak blok stokları seri numarası, yükseklik, genişlik, STlik/katraklık, üretim yılı gibi özelliklerine göre ayrı ayrı takip edilebilecek.