07.05.2015

Simkan Otomotiv Login ERP ile Dünyaya Açılıyor

Otomotiv yedek parça sektöründe hızlı islenen siparişler ve hatasız gerçeklesen sevkiyat müşteri memnuniyeti açısından son derece önemlidir. Çetin rekabet ortamının hüküm sürdüğü otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet gösteren Simkan Otomotiv, tüm is süreçlerinin planlanması ve yönetiminde Login Entegre ERP kullanıyor. Sistemli çalışmanın verdiği güçle kısa sürede sektörde kendisine kalıcı bir yer edinen Simkan Otomotiv, başarısını Türkiye’nin değişik şehirlerinde ve yurtdışında açtığı şubelerle de perçinliyor. Simkan Otomotiv’in ERP serüvenini Bilgi Teknolojileri Müdürü Sn. Ahmet Eser ile konuştuk.

Login Entegre ERP ile sağlanan bilgi altyapısı sayesinde tedarik edilen tüm ürünlerle ilgili ayrıntılı stok kartları oluşturulabiliyor, ürünler istenilen şekilde kategorilere ve gruplara ayrılarak aralarında her türlü ilişki bağı yaratılabiliyor. Tüm ithalat süreci Login Entegre ERP ile eksiksiz olarak yönetilebiliyor ve gerçek maliyetler hesaplanabiliyor.

Yedek parça sektörünün yapısına uygun olarak "muadil parça", "araçta kullanım yeri" gibi bilgilerin Login ERP içerisinde rahatlıkla tanımlanabiliyor olması, değişen kodların takibi gibi özellikler sektörün dinamiğine uygun bir çözüm ortaya koyuyor.

Her türlü para ve ölçü birimiyle çalışabilme, şube bazında konsolide stok bilgileri, istenilen depodan müşterinin farklı adreslerine sevkiyat planlayabilmenin yanı sıra, gönderilecek kargo şirketini belirleyebilme yazılımın sunduğu özellik ve olanaklar dikkat çekiyor.

Login Entegre ERP ’nin zengin fonksiyonalitesi, zamanla değişen ihtiyaçlara göre az bir emekle ve çabucak uyarlanabilmesi, Kullanıcı dostu ara yüzleri de önemli avantajlar sunuyor. Yazılımın sağladığı güçlü sorgulama ve raporlama olanakları ile veri tabanından karar süreçlerini hızlandırıcı her türlü bilgi anında elde edilebiliyor.

Simkan Otomotiv Bilgi Teknolojileri Müdürü Ahmet ESER, ihtiyaçların sürekli değiştiği günümüzde müşteri odaklı hizmet verebilmenin ön koşulunun mutlaka güçlü bir bilgi sisteminden geçtiğini vurguluyor. Login Entegre ERP ile sahip olunan sistem altyapısı sayesinde tüm özellik ve fiyat değişimlerinin saklanabildiğini doğru bilgiye anında erişimin teklif ve sipariş verme aşamalarında islerini oldukça kolaylaştırdığını belirtiyor. Otomotiv yedek parça sektöründe fiyat kadar verilen hizmetin de çok önemli olduğunu ifade eden Eser; Login Entegre ERP ile mevcut stoklarının durumunu, ithalatı yapılıp da yolda olan malzemeleri görebildiklerini, müşteriden siparişi alanların o anda açık olan diğer satış siparişlerini de görerek karar verdiklerinin altını çiziyor. Hızlı işlenen siparişler ve hatasız gerçeklesen sevkiyatın müşteri memnuniyeti açısından çok önemli olduğunu ifade ediyor.

Ahmet ESER;
"Sektörümüzdeki firmaların büyük çoğunluğu ERP yazılımına geçip geçmemekte kararsızlık yasıyorlar. Sadece büyük firmalar ERP kullanabilir diye bir kural yok. Biz bu konuya başından beri bir proje yatırımı gözüyle baktık ve harcadığımız emek ve paranın karşılığını da çok hızlı bir şekilde aldık."
diyor.

ERP HABER: Login ile işbirliğiniz ne zaman başladı?

Login yazılım ile işbirliğim şirketimizin kurulduğu 2005 yılı itibari ile başlamıştır. İlk günümüzden bu günümüze kadar ERP altyapımızı Login Yazılım ile sürdürmekteyiz.

ERP HABER: Neden Login Entegre ERP’yi tercih ettiniz ?

Piyasadaki ERP yazılımlarında geliştirme süreçlerinin zor olduğunu ve raporlama ekranlarının müşteri odaklı dizaynı konusunda çok esnek olmadıkları konusunda fikir sahibi olduk. ERP sistemlerinde genellikle karşılaşılan sorunlar , firmanızın taleplerine uygun çözümler sunamamasıdır. Login Entegre ERP sisteminin bize sunduğu artılar ve geçmiş yıllarda firmamızda kazandığımız tecrübeler sayesinde isteklerimize tam yanıt vermesi sebebiyle tercih ettik.

ERP HABER: Uygulamanın kurulum sürecinde ve sonrasında Login ’den nasıl bir destek aldınız?

Firmamızın kurulum sürecinde öncelikle şirketimizde nasıl bir iş yapacağımızın analizleri çıkartılıp ve ERP sisteminin bizim sistemimizde ne görev üstleneceği konusunda fikir paylaşımında bulunduk. Bizlerin dertlerini taleplerini dinleyip , isteklerimize uygun bir plan çizdiler. Login yazılım ekibi bizlere uygun düzenlemeleri yapıp sistemimize dahil edip, destek ekibi ile çalışma arkadaşlarımıza gerekli eğitimler verilerek uygulama süreci sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiştir.

ERP HABER: Login Entegre ERP’ de kullandığınız modüller nelerdir ve size ne tür avantajlar sağladı?

Login Entegre ERP sisteminde Finans, Stok yönetimi, Satış modülleri kullanılmaktadır.

Stoklarımızın takibinin detaylı bir şekilde yapılması stok miktarlarında düşüşlerin ve geriye dönük satış istatistiklerinin raporlanması ile bizleri satınalmalar konusunda da yönlendirici bir unsur oldu. Ürünlerin satış analizleri ile bir sonraki ürün alımlarını bu raporlar sayesinde gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin hangi ürünleri daha çok kullandığı bilgisini sistemimizden anlık raporlarla satış ekibimize aktarıyoruz ve müşterimizin isteklerine daha doğru bir şekilde cevap veriyoruz. Otomotiv yedek parça sektörü, satış hafızası olmasını gerektiren bir piyasadır. Müşterinizi çok iyi tanıyıp, ona doğru ürün konusunda bilgi verip, satışa dönüştürmelisiniz. Yine sistem üzerinden tanımladığınız indirim ve kampanyalar ile satışı desteklerken, arka planda finansal açık vermemek için güçlü bir altyapıya ihtiyacınız vardır. Login Entegre ERP bu altyapıyı bizlere fazlasıyla sağlamış bir sistem olmuştur.

Firmanın ana damarlarından olan finans, şirketin büyümesinde, emin adımlarla merdivenleri birer birer çıkmasında önemli rol oynar. Müşterilerimiz hakkında geniş bilgilerin bulunduğu sistemimizde, siparişten, faturalandırma ve sevkiyat anına kadar müşterinin finansal analizlerinin takibi yapmaktayız.

Finans modülü ile tüm finans akışının kontrolü sayesinde kusursuz bir yönetim imkanı sundu bizlere.

Simkan Otomotiv Hakkında

simkan-bina

Simkan Otomotiv, VW, AUDI, SEAT, SKODA, PORSCHE, MERCEDES-BENZ, BMW, OPEL, FORD, VE PEUGEOT araç gruplarında, dünyanın önde gelen yedek parça üreticilerine ait ürünlerin ithalat, ihracat, lojistik ve satış sonrası hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

Merkezi İstanbul’da bulunan firmanın Antalya, İzmir, Bostancı, Konya, Stuttgart ve Atina ’da şubeleri bulunmaktadır.

İlk günden bu yana biriktirdiği tecrübe ve teknik bilgisi sayesinde müşterilerinin beklentilerini genç ve dinamik kadrosu ile cevaplayan profesyonel bir kurum olmuştur.