20.11.2015

SİYAŞ 1990’dan Beri İş Süreçlerini Login ERP ile Yönetiyor

1990 yılından beri Login Entegre ERP ve Login HR kullanan SİYAŞ Subap İmalat ve Yedekler A.Ş. Muhasebe Müdürü Sn. Nurgül Arslan ile 25 senelik bu serüveni konuştuk.

Login ile çalışmanız ne zaman başladı?

Nurgül Arslan: Login ile Çalışmamız 1990 Yılında Başlamıştır. Bugün baktığımızda tam 25 sene olmuş. 25 senedir sorunsuz bir şekilde Login Entegre ERP ve Login HR sistemlerini kullanıyoruz.

Neden Login Entegre ERP’yi tercih ettiniz?

Nurgül Arslan: İlk başlarda bir muhasebe programı olarak başladık. 25 sene önceki şartları da göz önüne alırsanız Login o zamanki teknolojisi ve yetenekleri ile de tercih sebebimiz olmuştu. Yıllar ilerledikçe Login çözümlerinin çalışma sistemimize büyük kolaylık sağladığını gördük.

Versiyon yükseltmeleri ile şu anda geldiğimiz noktada Login Entegre ERP çözümünü kullanıyoruz. Neden 25 senedir Login kullanıyoruz sorusunun cevabı ise, kısa zamanda istediğimiz tüm raporları alabiliyor ve güncel durumumuzu net bir şekilde görebiliyoruz. İşte bu yüzde 25 senedir Login Entegre ERP ve Login HR sistemlerini kullanıyoruz.

Bu uzun serüvende uygulamanın kurulum sürecinde ve sonrasında Login’den nasıl bir destek aldınız?

Nurgül Arslan: Kurulum sürecinde, versiyon geçişlerinde ve sonrasındaki destek hizmetinde hiç bir sıkıntı yaşamadık. Açıkcası bir telefon ile size hemen destek olabiliyorlar. Örneğin uzaktan bağlantı ile sorunu kısa zamanda çözümleyebiliyorlar. Destek ekibinden çok memnunum.

Login Entegre ERP’de kullandığınız modüller nelerdir ve size ne tür avantajlar sağladı?

Nurgül Arslan: Genel muhasebe kayıtlarında, raporların çok anlaşırlır ve açık olması, tek bir kayıt ile bir kaç alana entegre olması; iş yoğunluğumuzu inanılmaz derecede hafifletmektedir.

Şu an için sevk irsaliye projemiz geliştiriliyor. Bu proje tamamlandığında tek bir entegre ile stok durumumu göreceğiz. Bu entegre, maliyetlendirme aşamasında da önemli bir rol oynayacaktır.

Siparişlerimi daha güvenilir ve emin bir şekilde verebiliyorum. Kullanıcılar olarak sisteme güvenimiz tam. O yüzden ikinci kere bir girişi tekrardan kontrol etmemize gerek kalmıyor. İş verimimiz artıyor.

Ayrıca insan kaynakları bağlantılarında da toplu olarak personel bilgilerin girilip tek tuş ile bilgi almak da önemli. Bu konuda Login Entegre ERP yi gerçekten çok beğeniyoruz.

İnsan kaynaklarından bahsetmişken, Login HR hakkında bize neler anlatabilir siniz?

Nurgül Arslan: Bordrolama ve izin yönetimi süreçlerini uzun yıllardır güncel yasal mevzuata uygun şekilde Login HR ile yönetiyoruz. Login HR Bordro ve İzin Yönetimini çok detaylı kullanıyoruz diyebilirim. Mesela örnek vererek anlatayım;

Personel bazında girilen Yıllık İzin, Ücretli İzin, Ücretsiz İzin, Raporlu İzin, Raporsuz İzin gibi izin verileri; ay sonu bordro oluşturma işlemleri aşamasında ilgili ayın tüm puantaj kalemleri manuel işlem yapılmasına gerek kalınmaksızın hatasız bir şekilde otomatik oluşuyor.

Sicil izin bakiyelerini; kullanılan izin ve kalan izin bakiyeleri olarak aylık/yıllık bazda raporlayabiliyoruz. Bu özellik işimizi çok kolaylaştırıyor.

Ay sonu bordro oluşturma işlemi aşamasında, tüm siciller adına kolaylıkla bordro oluşturmalarını sağlayacak şekilde toplu kazanç, kesinti ve puantaj aktarımı yapıyoruz.

Tüm personel bordrolarını, toplu aktarımlar sonrası Login HR ile hızlı, pratik ve güvenilir bir şekilde tek tıkla oluşturuyoruz.

Zaten Login’de her şey tek tuşla çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor ve en önemlisi diğer ekranlara da entegre oluyor. Bu bizi çok rahatlatıyor.