İthalat Yönetimi

Farklı uygulamaları olan ithalat yönetiminde karşı karşıya kalınan sorunlar, özel çözümleri gerektiriyor. Gümrük vergi oranlarının hesaplanması, bu hesaplamaların anti damping gibi geçerli tüm yasal mevzuatlara uyumlu olması ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığının zorunlu hale getirdiği bazı uygulamaların hatasız olarak yapılması da bu sektörün karşılaştığı güçlükler arasında yer alıyor. Gümrük vergilendirmesi, ürün fiyatlarına göre farklılık gösterdiği için ürün bazında maliyet hesaplaması ise ithalat yapan firmalardaki karlılık ve sürdürülebilirliği doğrudan etkiliyor. Siparişlerin hızlı işlenmesi ve sevkiyatın hatasız bir şekilde gerçekleşmesi, öte yandan yurt dışına gerekli raporlamaların zamanında yapılması önem kazanıyor.

Tüm ithalat süreçlerinizi eksiksiz olarak yönetmenizi ve gerçek maliyetlerinizi hatasız olarak hesaplamanızı sağlayan Login ERP İthalat Yönetimi ile maliyet dağıtımında GTİP ve ülke grubuna bağlı oranları dikkate alarak her ürünün net maliyetinin belirleyebilirsiniz. Login ERP Satınalma, Login ERP  Muhasebe, Login ERP Cari, Login ERP Stok Yönetimi çözümleriyle entegre çalışan İthalat Yönetimi ile ithalatınızın tüm aşamalarını ve her aşamadaki maliyetleri takip edebilirsiniz. İşlemlerin ödeme bakiyesinin yanı sıra, muhasebe ve cari kayıtlarını takip etmenizi sağlayan Login ERP İthalat Yönetimi ile kur farkı gibi transfer masraflarını da ürün maliyetlerine yansıtabilirsiniz.

 

1438

2015 yılından günümüze savunma ve otomotiv yan sanayi alanında sürekli gelişen kalitesi ile faaliyet gösteren Gemkal Hidrolik; sektörde Hidrolik-Pnömatik makine ve teçhizat ekipmanları üzerinde İthalat, ihracat, satış-pazarlama, üretim ve mühendislik faaliyetlerini ifa etmektedir. Sürekli gelişen ve değişen teknolojiye katma değer yenilikler sağlamak ve müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli cevap verebilmek için Gemkal Group Makine 2020 yılında Login Yazılım ile tanışmıştır. Gemkal Group Makine, Login ERP iş ortaklığı sayesinde güvenli ve tutarlı stok, güvenli ve tutarlı satınalma, satış ve teklif, üretim, üretim planlama ve muhasebe modüllerini şu anda etkin şekilde kullanmaktadır. Gemkal Hidrolik olarak müşterileri ve çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak için her türlü destekleyici ve geliştirici faaliyete öncülük ederken Login ERP sayesinde satış ve satış sonrası hizmetlerimizde hızlı çözümlerle gelişmeye devam etmekteyiz.

Ağzam Özdemir
Genel Müdür, Gemkal Hidrolik
bg
Hemen Ulaşın

Konularında uzman danışmanlarımızdan iş süreçlerinize en uygun çözümler hakkında bilgi alın.