İthalat Yönetimi

Farklı uygulamaları olan ithalat yönetiminde karşı karşıya kalınan sorunlar, özel çözümleri gerektiriyor. Gümrük vergi oranlarının hesaplanması, bu hesaplamaların anti damping gibi geçerli tüm yasal mevzuatlara uyumlu olması ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığının zorunlu hale getirdiği bazı uygulamaların hatasız olarak yapılması da bu sektörün karşılaştığı güçlükler arasında yer alıyor. Gümrük vergilendirmesi, ürün fiyatlarına göre farklılık gösterdiği için ürün bazında maliyet hesaplaması ise ithalat yapan firmalardaki karlılık ve sürdürülebilirliği doğrudan etkiliyor. Siparişlerin hızlı işlenmesi ve sevkiyatın hatasız bir şekilde gerçekleşmesi, öte yandan yurt dışına gerekli raporlamaların zamanında yapılması önem kazanıyor.

Tüm ithalat süreçlerinizi eksiksiz olarak yönetmenizi ve gerçek maliyetlerinizi hatasız olarak hesaplamanızı sağlayan Login ERP İthalat Yönetimi ile maliyet dağıtımında GTİP ve ülke grubuna bağlı oranları dikkate alarak her ürünün net maliyetinin belirleyebilirsiniz. Login ERP Satınalma, Login ERP  Muhasebe, Login ERP Cari, Login ERP Stok Yönetimi çözümleriyle entegre çalışan İthalat Yönetimi ile ithalatınızın tüm aşamalarını ve her aşamadaki maliyetleri takip edebilirsiniz. İşlemlerin ödeme bakiyesinin yanı sıra, muhasebe ve cari kayıtlarını takip etmenizi sağlayan Login ERP İthalat Yönetimi ile kur farkı gibi transfer masraflarını da ürün maliyetlerine yansıtabilirsiniz.

 

1438

Rekabetin hat safhada olduğu piyasamızda işlerimizde bizi ön plana çıkaracak şekilde kolaylaştıran Login ERP ve firma kimliğimiz ile örtüşen kaliteli, kurumsallıkla paralel bir müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmeti sundukları için Login Yazılım'a teşekkür ederiz.

İsmail Baştak
Genel Müdür, Marsel Metal
bg
Hemen Ulaşın

Konularında uzman danışmanlarımızdan iş süreçlerinize en uygun çözümler hakkında bilgi alın.