Stok Yönetimi

Stokların doğru takip edilip, verimli bir şekilde yönetilmesi işletmelerin ortak ihtiyaçlarından biri. Şu anki piyasa şartlarında artan ve çeşitlenen müşteri talepleri, işletmelerde büyük tutarlardaki stoklarla çalışmayı gerektiriyor. Geleneksel stok kontrolü ise rekabetin ve karmaşıklığın yüksek olduğu ve teknolojiye göre değişen üretim ortamlarının ihtiyaçlarını karşılama konusunda yeterli olamıyor. Sayıları milyonlara ulaşabilen stok kodlarının yönetilememesi, stokların doğru tutulamaması ve bloklu takip gibi yöntemlerin uygulanamaması, işletmelerde zarara yol açan önemli nedenler arasında yer alıyor.

Stok yönetimi ve üretim planlamasının iç içe yapılabildiği Login ERP Stok Yönetimi ile stokların, üretim sistemine bağlı ve üretim programları doğrultusunda planlanmasını ve kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Ürün türlerine göre son kullanma tarihi hassasiyetleri olan stoklarda etkin bir yönetim sağlayarak, ürün kayıplarını en az düzeye indirebilirsiniz. Detaylı takiple stok miktarlarındaki düşüşleri ve geriye dönük satış istatistiklerini anlık olarak görerek, satın almalarınızı, üretiminizi doğru bir stratejik planlamayla düzenleyebilirsiniz. Mağazalarınızın, bayilerinizin kendi stoklarını tutumlarını sağlayarak, stok entegrasyonu ile resmin bütününü görebilirsiniz. Ürün çeşidi ve ürüne ait belirli özellikler dikkate alınarak sayısız ürün stok kodu açılmasını da destekleyen Login ERP Stok Yönetimi’nin kullandığı akıllı kod mantığıyla stoklarınızı doğru ve sonsuz varyasyonda, en verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sonuç olarak stok maliyetlerinizi düşürüp, raflarda bekleyen sermayeyi kazanca çevirebilir, rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

1442

Kurulduğu 1989 yılından bu yana benimsediği kaliteli hizmet anlayışı sayesinde çelik halat ve tel üretiminde Türkiye ve dünyanın sayılı tesislerinden birisi haline gelen firmamız, faaliyetlerini 24.000 m2’lik tesisinde gerçekleştirmektedir. Kurumsal Dijitalleşme vizyonumuz kapsamında Login Yazılım ile 2017 yılında çıktığımız yolculuk sayesinde satıştan sevkiyata tüm iş süreçlerimizi tek sistemden takip ederek, firmamızı sürekli ileri taşıyacak kararları dijital veriler ile almaya başladık. Login Yazılım’dan aldığımız özel hizmet sayesinde gücümüze güç katıyor, dijitalleşen geleceğe güvenle bakıyoruz.

Mustafa Köşker
Yönetim Kurulu Üyesi, Köşkerler Çelik Halat
bg
Hemen Ulaşın

Konularında uzman danışmanlarımızdan iş süreçlerinize en uygun çözümler hakkında bilgi alın.