İthalat Yönetimi

Farklı uygulamaları olan ithalat yönetiminde karşı karşıya kalınan sorunlar, özel çözümleri gerektiriyor. Gümrük vergi oranlarının hesaplanması, bu hesaplamaların anti damping gibi geçerli tüm yasal mevzuatlara uyumlu olması ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığının zorunlu hale getirdiği bazı uygulamaların hatasız olarak yapılması da bu sektörün karşılaştığı güçlükler arasında yer alıyor. Gümrük vergilendirmesi, ürün fiyatlarına göre farklılık gösterdiği için ürün bazında maliyet hesaplaması ise ithalat yapan firmalardaki karlılık ve sürdürülebilirliği doğrudan etkiliyor. Siparişlerin hızlı işlenmesi ve sevkiyatın hatasız bir şekilde gerçekleşmesi, öte yandan yurt dışına gerekli raporlamaların zamanında yapılması önem kazanıyor.

Tüm ithalat süreçlerinizi eksiksiz olarak yönetmenizi ve gerçek maliyetlerinizi hatasız olarak hesaplamanızı sağlayan Login ERP İthalat Yönetimi ile maliyet dağıtımında GTİP ve ülke grubuna bağlı oranları dikkate alarak her ürünün net maliyetinin belirleyebilirsiniz. Login ERP Satınalma, Login ERP  Muhasebe, Login ERP Cari, Login ERP Stok Yönetimi çözümleriyle entegre çalışan İthalat Yönetimi ile ithalatınızın tüm aşamalarını ve her aşamadaki maliyetleri takip edebilirsiniz. İşlemlerin ödeme bakiyesinin yanı sıra, muhasebe ve cari kayıtlarını takip etmenizi sağlayan Login ERP İthalat Yönetimi ile kur farkı gibi transfer masraflarını da ürün maliyetlerine yansıtabilirsiniz.

 

1438

Otomotiv Yedek Parça Sektörü

Soprano Mobilia olarak ürün tedariğinden üretim, stok ve sevkiyat süreçlerine kadar kaliteli hizmet sunmamıza olanak sağlayan Login Yazılım ile serüvenimiz 2019 yılında başlamıştır. Müşterilerimize beklentilerinin üzerinde kaliteli hizmet verebilmek, ürünlerimizin üretimin her aşamasında takip edilebilirliğini sağlamak ve konfigürasyonlu satış ile üretim yapabilmek Login ERP’yi tercih etme sebebimiz olmuştur. Üretim süreçlerimizde hayal ettiklerimizi gerçekleştirebilmemiz adına Login ERP’ye bizlere sunduğu çözüm önerileri ve destekleri için ayrıca teşekkür ederiz. Daha uzun yıllar yeni ve kaliteli projelerle serüvenimize devam edeceğiz.

Tuncer Ertan
Genel Müdür, Soprano Mobilia
bg
Hemen Ulaşın

Konularında uzman danışmanlarımızdan iş süreçlerinize en uygun çözümler hakkında bilgi alın.